Барселона и Наполи играят при 2:0 на Олимпийския стадион в Барселона в

...

НА ЖИВО: Барселона - Наполи 2:1, отменен гол на каталунците

Барселона и Наполи играят при 2:0 на Олимпийския стадион в Барселона в мач реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Двубоят може да следите всичко най-интересно НА ЖИВО на Gong.bg, където ще ви създадем съпричастни към конфликта минута по минута. В 15-ата минута Фермин Лопес откри резултата, а две по-късно Жоао Кансело удвои. След половин час Амир Рахмани се разписа за 2:1.

Срещата стартира на бързи обороти. Каталунците проведоха две рискови офанзиви, които сътвориха ужас в отбраната на гостите. Наполи отговори с извеждащ пас към Виктор Осимен, който се озова самичък против Марк-Андре тер Стеген, само че беше в засада. В 8-ата минута удар на Фермин Лопес от междинна отдалеченост мина около вратата.

В 13-ата минута Жоао Кансело със страховит пас от дълбочина изведе Фермин Лопес зад отбраната на партенопеите. Халфът опита удар от сложна позиция, само че прати топката над вратата.

Две минути по-късно Фермин откри резултата. Жоао Кансело подаде към Рафиня отляво. Бразилецът стигна до аутлинията и подаде към Лопес, който от точката за осъществяване на дузпа не остави късмет на Алекс Мерет - 1:0.

Каталунците нанесоха втори удар в 17-ата минута. Ламин Ямал стартира страхотна контраофанзива. Младокът напредна и откри Рафиня пред наказателното поле отляво. Бразилецът финтира Джовани Ди Лоренцо и нанесе удар, който срещна страничната греда. Топката попадна в Жоао Кансело и португалецът със мощен удар вкара за 2:0.

Наполи се върна в мача след половин час игра. Южняците проведоха добра офанзива отдясно. Матео Политано получи зад тила на Жоао Кансело и с прекрасен пас откри присъединилия се в офанзива Амир Рахмани. Косовският национал насочи удар от към 12-13 метра в долния ляв ъгъл за 2:1.

Три минути по-късно Тер Стеген резервира вратата си суха след удар с глава на Ди Лоренцо. Крайният бранител засече с глава центриране на Марио Руи на далечната греда и принуди немският пазач да се разтяга оптимално. Секунди по-късно удар на Фермин Лопес мина около вратата.

В продължението на първата част се получи безредие в наказателното поле на Наполи след центриране от корнер. Андреас Кристенсен се ориентира най-добре и опита удар от близка отдалеченост, който беше блокиран.

В началото на втората част рисков шут на Хвича Кварацхелия от границата на наказателното поле профуча рисково около вратата. В 49-ата минута Политано проби отдясно, освободи се от Жоао Кансело и опита удар, който Пау Кубарси блокира.

В 54-ата минута Политано опита да изненада Тер Стеген от директен свободен удар, като насочи топката във вратата, само че вратарят на домакините избави. Само минута по-късно Мерет се оправи с удар от близка отдалеченост на Кансело.

Малко по-късно Политано получи отляво и центрира, а Кубарси не се разбра с Тер Стеген, изпревари го и не съумя да почисти топката с глава. Кълбото се озова във Виктор Осимен, който върна към Франк Ангиса, само че шутът на камерунеца беше блокиран от Роналд Араухо. В 67-ата минута Мерет се оправи с подъл шут на Рафиня от директен свободен удар. Последва ъглов удар, след който Роберт Левандовски нанесе удар с глава, само че още веднъж Мерет се намеси. Кълбото се озова в Сержи Роберто, който опита удар, а Араухо сложи крайници си на пътя на топката и я прати в гредата, след което Ламин Ямал от 1-2 метра вкара гол. Попадението обаче беше анулирано поради засада.

Барселона - Наполи 2:1

1:0 Фермин Лопес (15)

2:0 Жоао Кансело (17)

2:1 Амир Рахмани (30)

Барселона: Марк-Андре тер Стеген, Жул Кунде, Роналд Араухо, Пау Кубарси, Жоао Кансело, Фермин Лопес, Андреас Кристенсен, Илкай Гюндоган, Рафиня, Ламин Ямал, Роберт Левандовски

Треньор: Шави Ернандес

Наполи: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Амир Рахмани, Жуан Жезус, Марио Руи, Франк Ангиса, Станислав Лоботка, Амед Траоре, Матео Политано, Хвича Кварацхелия, Виктор Осимен

Треньор: Франческо Калцона.